.

.

New
TCBWORTH 4S 14.8 V 6000mAh 60C-120C 4S РК LiPo батеријата За РК Авион, Хеликоптер Quadrotor Автомобил Летало Li-ion батерија

TCBWORTH 4S 14.8 V 6000mAh 60C-120C 4S РК LiPo батеријата За РК Авион, Хеликоптер Quadrotor Автомобил Летало Li-ion батерија

DEN 2593.00
DEN 3124.80

Стока
Достапно.

8 V 6000m Ah 60 C Max 120 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Li-ion батерија со Висока Стапка на Мобилен
Бренд : TCBWORTH Батеријата
Капацитет : 6000m AH
Континуирано Празнење Стапка : 60 C
Пукна го Оценувате : 120 C
Напон По Келија : 3.8 V
Предлагам Наполнете го Оценувате : 1 C
Приклучок : T/XT60/XT90/EC5/JST/TRX/XT150/СМ/БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)
Големина : 155*48*35 MM
Тежина : 550 G
Купувачот Читање :
1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.85 V, Инаку тоа е лесно да се добие гас и да ја оштети батеријата
4, Ако долго време не го користите батеријата, тоа треба да се тестира секој месец и да се направи празнење.2 V е задолжен целост .2 V
Напон На Пакет : 14. Напонот треба да се одржува помеѓу 3.7 V
Максимален Напон По Келија : 4.8 V 4 S
Максимален Напон По Пакет : 16. ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат, Батеријата големина на толеранција опсег е плус или минус 4mm
7, Ние имаме различни видови на приклучокот, а ако ви треба друг приклучок, ве молиме оставете порака во ред
8, Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници прво, не отвори спорот, ние ќе се обидеме потрудиме да се обезбеди помош за вас
.8 V и 3,9 V кога се чуваат
5, за Време на нормална употреба батерија , ве молиме обидете се да го контролирате напон од V 3.

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Бренд Име:
TCBWORTH
Број На Модел На:
4S 14.8 V 6000mAh 60C Max 120C
Материјал:
ЛИТИУМ-ЈОНСКА
Надградба На Делови/Додатоци:
РК lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
6000MAH
Испуштање го оценувате:
60c
Макс Празнење Стапка:
120C
Напон:
4S 14.8V
користат за:
РК авион, РК автомобил, РК брод, Quadrotor
МАТЕРИЈА:
Li-Ion
Свеж

Избор на клиенти