.

.

New
микро Brushless мотор тежина 2-5g 7700KV Diy микро модел авион делови

микро Brushless мотор тежина 2-5g 7700KV Diy микро модел авион делови

DEN 384.00

Стока
Достапно.

микро Brushless мотор Type1 Тежина : 5 грама KV вредност : 2200 Дијаметар : 20mm Должина : 30мм Оска дијаметар : 2mm Напон : 1s-2s (1s напон повлече околу 40 грама, 2 S напон повлече околу 90 грама) Не оптоварување тековната : 200m A Опремени со пиедестал, гребло заштитник Препорачува на ножот : 4 инчи -6 инчи type2 Тежина : 2 грама KV вредност : 7700 Дијаметар : 15mm Должина : 20mm дијаметар на Оска : 1mm Напон : 1s (со 65mm гребло тензии на околу 20 грама) Не оптоварување тековната : 100m A Препорачува на ножот : 60mm-70mm type3 Тежина : 2.3 грама KV вредност : 7000 или 8000 Дијаметар : 13mm дијаметар на Оска : 1.5 mm вратило се протега надвор 6.3 mm, и stator е 9 столбови Напон : 1s Тековната 2 A, максимална 2.5 (10-ТИ) type4 Тежина : 3.1 грама KV вредност : 7000 Дијаметар : 13.3 mm дијаметар на Оска : 1.5 mm вратило се протега надвор 6.3 mm, и stator е 9 столбови Напон : 1s Тековната 2 A, максимална 2.5 (10-ТИ)
type5 Тежина : 3.4 грама KV вредност : 10000 Дијаметар : 13.3 mm дијаметар на Оска : 1.5 mm Напон : 1s type6 Тежина : 5.8 грама KV вредност : 5000 Дијаметар : 13mm дијаметар на Оска : 1.5 mm вратило се протега надвор 6.3 mm, и stator е 9 столбови Напон : 1s На не-оптоварување тековната е 0.3 А во 3.5 V, оптоварување тековната е 5 A, а максималната е 6 A (20)

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Метал
Бренд Име:
HandsMagic
Свеж

Избор на клиенти