.

.

New
2 парчиња/многу 180 степен 15kg/17kg Biaxial Дигитални Серво LDX-218 Висок вртежен момент Метал Опрема За Android манипулатор Механичка Рака Робот

2 парчиња/многу 180 степен 15kg/17kg Biaxial Дигитални Серво LDX-218 Висок вртежен момент Метал Опрема За Android манипулатор

DEN 1199.52

Стока
Достапно.

2 парчиња/многу 180 степен 15kg/17kg Biaxial Дигитални Серво LDX-218 Висок вртежен момент Метал Опрема За Android манипулатор Механичка Рака Робот
Спецификации :
- Брзина : 0.16 дик/60°7.4 V - Кабина вртежен момент : 15kg.6.6 cm V; 17kg.cm 7.4 V - Работен напон : 6-7.4 V - Празни оптоварување тековната : 100m A - Кабел должина : 30cm - Size : 40*20*40.5 mm - Тежина : 60g - Додатоци се вклучени : Главното вратило рог(4mm дебелина), countershaft рог(дебелина 2mm)
Пакет се вклучени :
- 2 x LDX-218 Servos
ЗАБЕЛЕШКА : Ако сакате да го тестирате на серво брзо, може да се купи серво тестер

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
За Возило Тип:
Bajas
РК Делови и Accs:
Servos
Алатка Материјали:
Сечење
Бренд Име:
X-CAM КРЕАТИВНИ ОЧИ
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Servos
Надградба На Делови/Додатоци:
серво
Свеж

Избор на клиенти