.

.

New
TomCat G10 Brushless Outrunner Моторни 3514 KV1150 за 10 Класа Авиони Nitro

TomCat G10 Brushless Outrunner Моторни 3514 KV1150 за 10 Класа Авиони Nitro

DEN 1450.08

Стока
Достапно.


Спецификации :
-КВ (rpms по volt) : 1150
-Не Оптоварување Тековната : 1.9 НА @10 V
-Отпор : 0.044 ohms
-W : до 460
-Постојан Струја : 33 A
-Max Пукна Струја : 44на законот, 10 секунди
-Клетки : 2-3 S Li-Po
-Работни Столбови : 12, 14
-Моторни Дијаметар : 35 мм
-Вратило Дијаметар : 5.0 mm
-Тежина : 110g
-Се препорачува Реквизити : 10x5 to12x6 (купи одделно)
-Се препорачува Brushless ESC : 50 A (купи одделно)

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
Број На Модел На:
TCG3514
Свеж

Избор на клиенти