.

.

New
A2212 1000KV 13T Brushless Мотор & 30A Brushless ESC & 2 ПАРЧИЊА 1045 Контра Ротирачки Пропелер за FPV 450 550mm Quadcopter Дел

A2212 1000KV 13T Brushless Мотор & 30A Brushless ESC & 2 ПАРЧИЊА 1045 Контра Ротирачки Пропелер за FPV 450 550mm Quadcopter Дел

DEN 615.00
DEN 647.04

Стока
Достапно.


Добредојдовте на нашата продавница!
Описи :
A2212 мотор :
KV : 1000
Макс. Ефикасност : 80%
Макс Ефикасност Тековна : 4-10 A (>75%)
Моменталниот Капацитет : 12 A/60-тите
Не Оптоварување Тековната @ 10 V : 0.5 A
Нема. На Клетки : 2-3 Li-Поли
Моторни Димензии : Φ27.5*30мм
Вратило Дијаметар : Φ3.17mm
30 A brushless ESC :
Излез : Континуирано 30 A, Пукна 40 A до 10 Секунди.
Влезен Напон : 2-4 клетки литиум батерија или 5-12 Ni Cd клетки/NIMh батерија.
БЕК : 2 A / 5 V (Линеарен режим на работа).
Максимална Брзина : 210,000 вртежи во минута за 2 Столбови BLM, 70,000 вртежи во минута за 6 столбови BLM, 35,000 вртежи во минута за 12 столбови BLM.
(BLM : Brush Less Мотор)
1045 пропелери :
Дијаметар на Окно : 6.0 mm
Прилагодлив со дупка адаптер (3мм, 3.2 мм, 4mm, 5mm, 6mm, 6.35 mm, 7.95 mm)
Дебелина на центарот : 9.7 mm - Тежина : 15 грам/пар
Се препорачува wheelbase : 550mm - 700 мм
Вкупната тежина : 120g
Пакет листата :
1*A2212 brushless мотор
1*30 A brushless ESC
2*1045 пропелер со завртки

Детали

боја:
1000kv сет, 1400kv сет, 2200kv сет
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Бренд Име:
Hoenvesta
За Возило Тип:
Авионите
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Број На Модел На:
A2212 1000KV
Алатка Материјали:
Собрани класа
Технички параметри:
Вредност 3
Четири тркала Атрибути:
30A Brushless ESC
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
450 550mm Quadcopte Brushless Мотор
Надградба На Делови/Додатоци:
A2212 1000KV Мотор
Материјал:
1045 пропелер
Свеж

Избор на клиенти