.

.

New
TomCat G32 Brushless Outrunner Моторни 4320 KV830 за 32 Класа Авиони Nitro

TomCat G32 Brushless Outrunner Моторни 4320 KV830 за 32 Класа Авиони Nitro

DEN 1927.68

Стока
Достапно.


Спецификации :
-КВ (rpms по volt) : 830
-Не оптоварување тековната : 2.5 @10 V
-Отпор : 0.024 ohms
-W : до 1000
-Постојан Струја : 42 A
-Max Пукна Струја : 60 A, 10 секунди
-Клетки : 3-5 S Li-Po
-Се препорачува Реквизити : 11x7 да 14x10 (купи одделно)
-Работни Столбови : 12, 14
-Моторни Дијаметар : 43 mm
-Вратило Дијаметар : 5.0 mm
-Тежина : 208g
- Се препорачува Brushless ESC : 70 A (купи одделно)

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Број На Модел На:
TCG4320
За Возило Тип:
Авионите
Материјал:
Метал
Свеж

Избор на клиенти