.

.

New
L500mm OD 18MM x ID 14MM се Тркалаат 3k Карбонски Влакна цевка / Цевки вратило, крило цевка Quadcopter Хеликоптер на арм 18*14*500

L500mm OD 18MM x ID 14MM се Тркалаат 3k Карбонски Влакна цевка / Цевки вратило, крило цевка Quadcopter Хеликоптер на арм

DEN 1050.24

Стока
Достапно.

Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет. Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки. Карбонски влакна е многу мала тежина, сила е челик 9 пати, но тежината е околу 1/3 од челик! Мојата компанија Специјализирана во производство на јаглерод влакна/Fiberglass цевки кои може да се широко се користат во вашиот Производ, без Оглед на Квалитетот или цената се сите привлечни. Ако треба да Карбонски Влакна Цевка со Производот Можете да не контактирате на E-MAIL : wh59ok#gmail.com . Купување на 3 K карбонски влакна Цевка/вратило од Производителот-Фабрика директно. Може да се купи на високо квалитетни производи со разумна цена.
Спецификација 100% Сосема Нов! Должина : 500mm Надворешниот Дијаметар : 18mm Внатрешен Дијаметар : 14mm Тежина : 76g ( Еден) Дебелина : 2.0 mm ( ако сакате другите, дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас . ) Површинска обработка : 3 K Високо Сјајна Површина Карактеристики : Многу силни и лесни за Употреба : Хеликоптер опашка цевка, високо-одделение фиксни крила поврзување на цевки, мулти-роторот рака, tripod, Итн. Пакет Содржина 1 buc 18mm*14mm*500mm Карбонски влакна цевка
Можете да уживате во повеќе поволна цена со поголема количина.

Детали

боја:
3K Висок Сјај
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
WHABEST
РК Делови и Accs:
Директорот Оска
За Возило Тип:
Хеликоптери
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
карбонски влакна цевка
Алатка Материјали:
карбонски влакна цевка
Надградба На Делови/Додатоци:
карбонски влакна цевка
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти