.

.

New
TS5823L 5.8 G 200mW 48CH Мини Безжична AV Аудио Предавателот Модул за РК Quadcopter Летало

TS5823L 5.8 G 200mW 48CH Мини Безжична AV Аудио Предавателот Модул за РК Quadcopter Летало

DEN 479.52

Стока
Достапно.


Карактеристики
Овој производ е супер мини димензии и мала тежина форма фактор, особено за денешните мали и лесни мулти-роторот авиони.
Повеќе погодна за големи серија авиони.
Обликот помали од палец
Секоја мини плеер е крајната слика пренос избор.
Црвено : позитивни
Црна : негативни
Жолта : AV кабел
Зелена : аудио кабел
Сина : Земјата
Спецификации
Канал : 48 CH
Пренос фреквенција : 5.8 GHz(5.6-5.9 Ghz)
Влезен напон : 7-24 V
Пренесување на моќ : 200mw
Работат на струјата : 190m A / 12 V
Работна температура : -10- + 85
Видео проток : 8 M
Аудио Кодирање : 6.5 М
На пренесување на крајот : RP-SMA Џек
Антена терминал : RP-SMA приклучок
Одбор Боја : сина
Димензии : 38x18x8mm (со исклучок на антена база)
Нето Тежина : 16g
Пакет Се Вклучени :
1 x Предавателот 1 x Антена 1 x Кабел

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
рака
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Бренд Име:
Readytosky
Алатка Материјали:
Издробен
Број На Модел На:
ОЕМ
Материјал:
Најлон
За Возило Тип:
Авионите
РК Делови и Accs:
Моторните Компоненти
Четири тркала Атрибути:
Слот
Технички параметри:
Вредност 3
Свеж

Избор на клиенти