.

.

New
1pcs EMAX BLHeli молња 20A/30A РК ESC Микро Мини Електронските Контролер за Трки Летало РК Multicopter

1pcs EMAX BLHeli молња 20A/30A РК ESC Микро Мини Електронските Контролер за Трки Летало РК Multicopter

DEN 613.00
DEN 652.80

Стока
Достапно.


EMAX BLHeli молња 20 A/30 A РК ESC Микро Мини Електронските Контролер за Трки Летало РК Multicopter
EMAX МОЛЊА 20 A ESC :
1. Првиот BLHeli ESC со Синхрони Исправање на хардверски дизајн на пазарот
2. Користи високо-перформанси F396 MCU
3. Лесна : 5.5 g вклучувајќи ги и моќ жици и сигнал жици / Мала Меморија : 24.5*12.5*5.0 (mm)
4. Поддржува активното сопирање
5. ПРЕПРАТЕНА надградливите преку сигнал жица
6. Анти-фалсификувани заклучување на автентичноста
7. Поддржува до 4 S Висок Напон (4.35 v max за cell)
8. Најмалите F396 напојува 20 A ESC во таа класа
9. Oneshot Овозможено / Multishot Подготвени
10. Високо-тековната пукна оценка
EMAX МОЛЊА 30 A ESC :
1. Првиот BLHeli ESC со Синхрони Исправање на хардверски дизајн на пазарот
2. Користи високо-перформанси F396 MCU
3. Лесна : 5.5 g вклучувајќи ги и моќ жици и сигнал жици / Мала Меморија : 24.5*12.5*5.0 (mm)
4. Поддржува активното сопирање
5. ПРЕПРАТЕНА надградливите преку сигнал жица
6. Анти-фалсификувани заклучување на автентичноста
7. Поддржува до 4 S Висок Напон (4.35 v max за cell)
8. Најмалите F396 напојува 30 A ESC во таа класа
9. Oneshot Овозможено / Multishot Подготвени
10. Високо-тековната пукна оценка

Детали

боја:
Молња 20A, Молња 30A
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
За Возило Тип:
Авионите
РК Делови и Accs:
Брзина Контролори
Бренд Име:
EMAX
Број На Модел На:
EMAX026
Алатка Материјали:
EMAX BLHeli Молња ESC
Четири тркала Атрибути:
EMAX BLHeli Молња ESC
Надградба На Делови/Додатоци:
EMAX BLHeli Молња ESC
Свеж

Избор на клиенти