.

.

New
РК Делови Роботот Автомобил ESC Радијатор Ладење Вентилатор За 1/10 TRAXXAS Trx-4 Trx4 T4 Надградба Делови

РК Делови Роботот Автомобил ESC Радијатор Ладење Вентилатор За 1/10 TRAXXAS Trx-4 Trx4 T4 Надградба Делови

DEN 1641.60

Стока
Достапно.


РК Делови Роботот Автомобил ESC Радијатор Ладење Вентилатор За 1/10 TRAXXAS Trx-4 Trx4 T4 Надградба Делови Забелешка : линк е само за радијатор. Автомобилот и другите уреди не се вклучени. Е применливо : TRAXXAS TRX-4 оригинални автомобил ESC Карактеристики : Иновативниот дизајн на ладење худ, разновидност и уреден посебна, поефикасно ладење, како и ефикасно да се спречи песок падна во вентилаторот за ладење. Answer : ___________________________ Note : Оваа промена се однесува само на оригиналниот TRX4 фабричките модели, и на електрична трансфер мора да биде во оригиналната малку статус. Стил Опис : Еден дел на електрични радијатор : електрични трансфер на топлотниот штит, транспарентен вентилатор (треба да се инсталира на осигурување). Б делот на електрична радијатор (со топлинска индукција) : a heat transfer капак, со термо сензорот на транспарентни вентилатор (треба да се инсталира на осигурување). Транспарентен фан Вовед : должината и ширината на 3 * 3 * 0.8 см, 12000 rpm, напонот 5v-9v. Термо сензорот Опис : Моќ-за работна температура 50 & сте; C & plusmn; 5 & сте; C, ресетирање на температура 35 & сте; C & plusmn; 5 & сте; термо сензорот е заварени добро. Сите модели се стандард, 2.5 X8 првенство Шестоаголна глава 4 M3 X16 круг шестоаголна глава 2 ѕвезди. Карактеристики На Производот Шематски :

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
РК Делови и Accs:
Моторс
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Европската социјална повелба
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Број На Модел На:
Traxxas TRX-4
За Возило Тип:
Автомобили
Четири тркала Атрибути:
Моторс
Материјал:
Најлон
Бренд Име:
30°N
Алатка Материјали:
Батеријата
Технички параметри:
KV1100
Свеж

Избор на клиенти