.

.

New
R450 450mm Quadcopter Рамка 4-Оската Стаклени Влакна Multicopter Црно Бели Црвени Интегрирани PCB Верзија Мулти-Роторот Рамка Колекции

R450 450mm Quadcopter Рамка 4-Оската Стаклени Влакна Multicopter Црно Бели Црвени Интегрирани PCB Верзија Мулти-Роторот Рамка

DEN 1728.00
DEN 1919.52

Стока
Достапно.


R450 450mm Quadcopter Рамка 4-Оската Стаклени Влакна Multicopter Црно Бели Црвени Интегрирани PCB Верзија Мулти-Роторот Рамка Колекции Функција : Wheelbase : 17.7 во/450 мм Тежина : 0.65 lb/282g(Appr) Направени од страна на напредни инженерски материјали, супер силен & мазна.
Kit(треба да се соберат себе)
Црвена/Црна, Бела/Црвена, Црна боја за факултативна
Се препорачува config (Не се Вклучени) :
A2208 ИЛИ A2212 800 KV~1100kv brushless мотор x4 поставува
ESC 15~25 A X4 поставува
1800 MAH~3600m Ah 3 S Li Po батеријата X1 ПОСТАВУВА
1045 ИЛИ 8045 Напред&Обратна пропелер X4 ПОСТАВУВА Пакет се Вклучуваат : 1 x 450 мм Рамка за Полнење PCB Верзија

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Бренд Име:
BEEROTOR
Големина:
17.7in/450mm
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Алатка Материјали:
Собрани класа
За Возило Тип:
Хеликоптери
Број На Модел На:
450V2
РК Делови и Accs:
Стаклени Влакна Quadcopter Фрам
Материјал:
Стаклени Влакна
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Рамка за Полнење со ПХБ
Беспилотни Летала Додатоци:
4-Оската Multicopter Рамка
жешка:
450mm Quadcopter Рамка за Полнење
Свеж

Избор на клиенти