.

.

New
AlienCopter Пчела 470mm Целосна Карбонски Влакна Рамка Кит W/ Чисти и Нечисти Систем AC-ПЧЕЛА DIY FPV Трки Quadcopter РК Multirotor

AlienCopter Пчела 470mm Целосна Карбонски Влакна Рамка Кит W/ Чисти и Нечисти Систем AC-ПЧЕЛА DIY FPV Трки Quadcopter РК Multirotor

DEN 1536.00
DEN 1919.52

Стока
Достапно.

Овој Комплет, исто така, вклучени Туѓо Copter PDB (енергија дистрибуција одбор) кое е изграден во 5 V и 12 V филтрирани БЕК системот за вашиот ВАЛУТНА и FPV опрема и има Туѓо сини LED прстен кој свети кога се напојува.
Туѓо Copter објави својата премиера FPV рамка, ПЧЕЛА. Една од клучните функции е Чиста-N-Валкани систем кој користи вибрации месеци за да се изолира чувствителната електроника и апарати од вибрации на лажираните горниот под-рамка. Долната рамка поддржува супер силен 12 слој 5mm моторни оружје, што, исто така, имаат брзо ослободување палецот завртки за да им овозможи на оружје да се свитка за преносливост. Првото нешто што се издвојува и го поставува оваа рамка за разлика од било кој друг во својата класа е тоа точно 100% реално multilayer јаглерод изградба, виткање способности и вибрации изолација систем.
Пчелата е 470mm класа H дизајн на рамка која е оптимизирана за FPV лет со напред платформа за HD камери & FPV опрема и задна платформа за доволно информации за батеријата и CG прилагодување.
Постојат многу FPV H рамки на пазарот и секој од нив има свои уникатни карактеристики, Пчела вклучува сите нив во највисокото ниво на производ кој е неспоредлив во изградба и сила.
Карактеристики :
Вистинско Мулти-слој јаглерод изградба
Чисти и нечисти вибрации изолација систем
FPV опрема одредби
Виткање раце за транспорт & складирање
Препорачуваме :
Мотор : 2208/1000-1200 KV; Проп : 9"-10"; европската социјална повелба 20 A
Мотор : 2212/920–1200 KV; Проп : 9"-10"; европската социјална повелба 20 A
Батерија : 2200mah–5200mah
Полетување Тежина :
Пакетот Вклучува :
Пчела 470mm Јаглерод рамка за Полнење
ФК Монтажа хардвер Потребни не се вклучуваат :
4x 2212~2216 класа моторс
4x 8~10 инчен реквизити
2200~5200mah Батеријата
Лет контролер
4x 30 A ESC
5 CH радио систем
FPV опрема (изборен) PDB со БЕК и LED
.

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Карбонски Влакна
За Возило Тип:
Хеликоптери
Четири тркала Атрибути:
Монтажа
Број На Модел На:
AC-ПЧЕЛА
Алатка Материјали:
Собрани класа
Надградба На Делови/Додатоци:
Рамка
Големина:
470mm
Бренд Име:
BEEROTOR
РК Делови и Accs:
470mm Карбонски Влакна Рамка
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
AlienCopter Пчела Рамка
Име:
470mm Карбонски Влакна Рамка
Свеж

Избор на клиенти