.

.

New
R775 минијатурни брод модел шетач брзина и висок вртежен момент на моторот брзина машина agitator вратило моќ алатка моторни D

R775 минијатурни брод модел шетач брзина и висок вртежен момент на моторот брзина машина agitator вратило моќ алатка моторни

DEN 2671.00
DEN 3070.08

Стока
Достапно.

68 На
Оперативен напон : 12 V 12000 rpm , тековната 1.04 На
Оперативен напон : 18 V 19300 вртежи во минута , тековната 2.80 На
Максимална моќност : 280 W
Долго оперативен напон спектар : 6 V-24 V
Совет :
На располагање на R775 моторни работа рана трансформатор DC напојување, номинална излезна струја да имаат 5 A Повеќе струја.80 На
Оперативен напон : 15 V 15600 вртежи во минута , тековната 2.
R775 минијатурни брод модел шетач брзина и висок вртежен момент на моторот брзина машина agitator вратило моќ алатка моторни D
Параметри :
Напон Спектар : 6 V-24 V
Оперативен напон : 6 V 4700 вртежи во минута , тековната 1.31 На
Оперативен напон : 24 V 25000 вртежи во минута , тековната 2.47 На
Оперативен напон : 9 V 9000 вртежи во минута , тековната 1. Ако сакате DC електронски префрлување напојување, електронски префрлување напојување номинална излезна струја мора да биде 30 A Повеќе ! Инаку , R775 моторот не работи правилно !
Со цел да се обезбеди висок вртежен момент излез на мотор , brushless дизајн е многу компактен , па Кога нема напон се користи од Страна на ротација на оската е малку тежок , е нормален феномен ! Со оглед на високо-брзина на мотор, така што во дизајнот Со потребата и улогата на вентилатор за ладење , така инсталација на мотори во производство на внатрешни ладење вентилатор на моторен метална школка и искористување на топлината , за да се намали моторни температурата на работа, кој е зошто голема брзина и висок вртежен момент на моторот способни да работат долги часови, главно големи оптоварување причина !
.

Детали

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Свеж

Избор на клиенти