.

.

New
DC 30V-120v 11000RPM пред топката имајќи вретено мотор моќ голема брзина и висок вртежен момент алат DIY Додатоци

DC 30V-120v 11000RPM пред топката имајќи вретено мотор моќ голема брзина и висок вртежен момент алат DIY Додатоци

DEN 785.00
DEN 902.40

Стока
Достапно.


Моторни Дијаметар : 42.1 MM (775 големина )
Максимална ширина : 70 ММ
Моторни Должина : 75.5 ММ ( не вклучувајќи ги предните и задните имајќи домување )
Излез окно : 5 MM
Излез Должина : 37 ММ. ( Од панел волумен )
Завртка дупки : М 4 * 2
Завртка дупка растојание : 29 MM
Тежина : 376 g ( макара )
Напон : 120 V
Брзина : 11000 ВРТЕЖИ во минута
Answer : ___________________________ Note : Ова не е мала моќ мотори , напојување моќ не може да биде мала , барем до 200 W, поголем подобро , ако помали, моторот моќ се игра надвор, и тоа е можно да се изгори моќ .
Тука се и други брзина напон ситуации :
Напон : 30 V
Брзина : 2380 ВРТЕЖИ во минута
Актуелни : 0.12 A ( Кабина 1.5 А)
Напон : 48 V
Брзина : 3900 ВРТЕЖИ во минута
Напон : 60 V
Брзина : 4900 ВРТЕЖИ во минута
Напон : 90 V
Брзина : 8200 ВРТЕЖИ во минута

Детали

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
четка
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
11000rpm
Постојана Струја(A):
1.5 а
Излезна Моќност:
100 + W
Напон(V):
30V-120v
Број На Модел На:
120
Употреба:
Домашен Уред
Ефикасност:
Други
Свеж

Избор на клиенти