.

.

New
Mabuchi 180PH-3048 благороден метал микро DC мотор 3V-6V висока брзина на мотор моќ /DIY електрични tools / играчки

Mabuchi 180PH-3048 благороден метал микро DC мотор 3V-6V висока брзина на мотор моќ /DIY електрични tools / играчки

DEN 835.00
DEN 960.00

Стока
Достапно.


Моторни спецификации : 15.5*20.3 MM
Моторни висина : 32 ММ
Излез окно : 2 MM
Излез вратило должина : 8.5 MM
Напон : 3 V (номинална напон)
Актуелни : 0.17 A (2.8 А)
Брзина : 10500 ВРТЕЖИ во минута
Напон : 6 V
Актуелни : 0.25 A (блокирање до 5)
Брзина : 19600 ВРТЕЖИ во минута
Тежина : 32 G
Микро DC мотор, моторни брзина и моќ и напон е пропорционален на, повисок напон, поголема брзина на мотор, моќ е поголема, но, исто така, е релативно лесно да се загрее, на моторни оценет напон е 3 V, но, исто така, може да биде под притисок да 6 V, ве молиме сите купувачи корен според нивната употреба на животната средина за да се утврди работен напон.

Детали

сертификација:
CCC
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
четка
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
ВРТЕЖИ во минута 10500-19600
Постојана Струја(A):
0.25 На
Излезна Моќност:
W
Напон(V):
3-6V
Број На Модел На:
180PH-3048
Употреба:
Брод,Електричен Велосипед,Home Апарат,Автомобил,Фан
Вртежен момент:
КГ.cm
Ефикасност:
Други
Свеж

Избор на клиенти