.

.

New
Нови Оригинални Leadshine 130W Brushless Серво Мотор BLM57130-1000 36V DC Мотор 5.3 А 0.41 NM 3000RPM

Нови Оригинални Leadshine 130W Brushless Серво Мотор BLM57130-1000 36V DC Мотор 5.3 А 0.41 NM 3000RPM

DEN 3648.00
DEN 3840.00

Стока
Достапно.

7 На
82oz-во
0.6 оз-во
0.57 NM
3000 RPM
57 BL180 D-1000+ACS606
180 W Кружни Прирабница

82oz-во
0.8 V/ВРТЕЖИ ВО МИНУТА
8.35 ohms
Inductance
3.43 NM
врв на вртежен момент
0.6 оз-во
0.4 mm)
Димензија
Други достапни Leadshine DC brushless серво мотор колекции
Модел
Моќност
Тековната
Вртежен момент
Вртежен момент
Брзина
Линк
BLM57025-1000+ACS306
25 W
1.75 Kg
1 Кг
1.На 57 BL серија се завртка монтирани мотори.6 На

3.3 А
58oz-во
0.6 V/ВРТЕЖИ ВО МИНУТА
Отпорот
1.Со сопствена независна бренд TOAUTO,FASTTOBUY и сопствени Истражувања и Развој на способност.Обезбеди ОЕМ & ODM услуги.Кога управувано од Leadshine ACS серија серво дискови, на BLM и 57 BL серија мотори можат да се исполнат барањата на многу апликации кои бараат брзина од толку ниско, како 1 вртежи во минута за високо како 4000 вртежи во минута.
Механички Спецификации(Единица : mm 1 инч = 25.Fasttobuy фокусирани на движење контрола на индустријата за 6 години,со неколку стручни
2.2 V/ВРТЕЖИ ВО МИНУТА
8. М/A
Назад EMF Const.17 мз
2 мз
1 мз
Инерција
30
kgm 2 x10 -4
75 kgm 2 x10 -4
119 kgm 2 x10 -4
173 kgm 2 x10 -4
230 kgm 2 x10 -4
230
kgm 2 x10 -4
Моторни Должина
45mm
55мм
75mm
95mm
115mm
115mm
Тежина
0.2 V/ВРТЕЖИ ВО МИНУТА
5.
Ве молиме оставете ни ја вашата e-mail во порака кога ќе го поставите цел,
ние ќе испрати овој прирачник , параметри.BLM серија мотори се страната монтирани мотори, и монтажа се компатибилни со NEMA23 повлекува мотори.55 V/ВРТЕЖИ ВО МИНУТА
8. Standardmodel вклучува стандард 1000 линија енкодер со диференцијални енкодер сигнали(A, B), и Сала Сензори со стандардни Сала сигнали (U, V, W).

Детали

Тип:
Серво Мотор
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
сертификација:
CE
Commutation:
Brushless
Вртежен момент:
0.41 NM
Постојана Струја(A):
5.3 А
Бренд Име:
ToAuto
Излезна Моќност:
130W
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Број На Модел На:
BLM57130-1000
Употреба:
cnc машина
Изградба:
Brushless
Место на Потекло:
Кина
Напон(V):
36VDC
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000RPM
Свеж

Избор на клиенти