.

.

New
42MM NEM17 Планетарниот Опрема Мотор со Голем вртежен момент и повеќе забавување на односот на избор

42MM NEM17 Планетарниот Опрема Мотор со Голем вртежен момент и повеќе забавување на односот на избор

DEN 1248.00

Стока
Достапно.


Детали

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
намалување на соодносот 3.7, намалување на соодносот 5.2, намалување на односот на 13.7, намалување на соодносот 19, намалување на соодносот 27, намалување сооднос 50, намалување на соодносот 71, намалување на односот на 100, намалување на соодносот 140
Напон(V):
моторни и возачот, мотор
сертификација:
RoHS,CE,CCC
Commutation:
Brushless
Излезна Моќност:
Други
Ефикасност:
ИЕ 4
Тип:
Опрема Мотор
Постојана Струја(A):
1.2 А
Вртежен момент:
За 0,6 м Н.
Заштита На Функција:
Експлозија-доказ
Број На Модел На:
42 планетарен забавување stepper мотор
Бренд Име:
J-LOTOR
Изградба:
Stepper Мотор
Моторни Големина:
42*48mm
Излез Вратило Дијаметар:
8мм
Режим на конекција:
Црна
Свеж

Избор на клиенти