.

.

New
R97140 1800rpm 150w Голема брзина голем вртежен момент на голема моќност Електрични Тубуларна DC мотор Пумпа мотор Индустриски апликации машина алатка

R97140 1800rpm 150w Голема брзина голем вртежен момент на голема моќност Електрични Тубуларна DC мотор Пумпа мотор Индустриски

DEN 6576.00

Стока
Достапно.


Стресот на вратило axial насока и радијална насока не треба да ја надмине својата способност. Можете да инсталирате некоја прекуструјна заштита на уредот, ако е потребно.
Работа по Правило : Колку долго тоа функционира во период?
Вртежен момент : Постојано Работи вртежен момент не треба да надминува 75% од моторот е Оценет вртежен момент.
За бучава :
DC висока-брзина на мотор ќе произведуваат малку бучава, ако многу се грижат за бучава, ве молиме љубезно ве молиме контактирајте со нас.
Ние Ги Доставуваме :
DC /AC Мотор, Црв Опрема Мотор, се Покрене Опрема Мотор, Stepper Мотор, Синхрони Опрема Мотор, Серво Мотор, Линеарен Actuator, Четка мотор, Brushless мотор, Електричен Полнач за Напојување, Моторни Контролер.
Ние прифаќаме методите на плаќање предвидено од страна Ali Express. Можете да пребарувате категории.
Ако превозот задоцнување , контактирајте со нас се прошири заштита на време пред спорот, и задржи во допир, тоа е за почит, за нас.
Ако треба директно да испрати да се DHL/Федекс, тоа ќе ги спаси од 3 дена, трошоците 5~10 пати повеќе. Оваа ставка го усвојува Трајни Моторни Четка, четка животен век е околу 2000 часа, оваа моторни четка живот е 5 пати колку што е нормално за играчки мотор.
Сите Димензија Цртање стандардна Единица Мерка е "mm". Усвојување на возен лого, да произведуваат само малку бучава. Ние сме повеќето професионални /сигурен производителот/доставувачот на Електричен Мотор и Додатоци во Кина Копното.
Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра.
Корисниците се одговорни за царина .
Превозот Совети :
1.5 Φ97x130 Φ11x19 3.
Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина). Сите производи од нашата продавница беа тестирани пред превозот, и со најдобрите пакет.

Детали

сертификација:
RoHS,CE,CCC
Постојана Струја(A):
11.5 На
Commutation:
четка
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Излезна Моќност:
150 w
Број На Модел На:
R97140
Изградба:
Постојан Магнет
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Тип:
Тубуларна Мотор
Вртежен момент:
110 N*cm
Употреба:
широко се користи во машина, DIY
Брзината На Вчитување:
1370 ВРТЕЖИ во минута
Без оптоварување Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
1800 ВРТЕЖИ во минута
Lenght (исклучување на окно):
130 mm
Излез Вратило Lenght:
19 мм
Излез Вратило Дијаметар:
11 mm
Нето тежина:
3.1 kg
Опрема Материјали:
Метал
боја:
Црна
Надворешен дијаметар:
97 mm
Животен век:
2000 часа
Свеж

Избор на клиенти