.

.

New
100pcs 4*8мм Ултра Микро на Вибрации на Моторот 0408 DC Massager Моторот 3.0 V 100mA Електричен Мотор

100pcs 4*8мм Ултра Микро на Вибрации на Моторот 0408 DC Massager Моторот 3.0 V 100mA Електричен Мотор

DEN 1222.00
DEN 1286.40

Стока
Достапно.

Номинална напон : 3.0 VDC; Напон спектар : 2.5-4 VDC; Користење на температура : -20 до 60 сте.C; Брзина : 11000+/-3000 RPM; Тековните : 90m A Max; Почетна напон : 2.4 VDC Max; отпор на Изолација : 10 Mohms.

Детали

Излезна Моќност:
0.3 W
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
сертификација:
CE
Постојана Струја(A):
100ma
Вртежен момент:
Непознат
Број На Модел На:
0408
Изградба:
Постојан Магнет
Тип:
Микро Мотор
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Напон(V):
3.0 v
Употреба:
Massager
Свеж

Избор на клиенти