.

.

New
2017 Нови DC 6/12V 100/300RPM Микро Брзина Намалување Опрема Мотор со Метал Менувачот Тркала

2017 Нови DC 6/12V 100/300RPM Микро Брзина Намалување Опрема Мотор со Метал Менувачот Тркала

DEN 144.00
DEN 195.36

Стока
Достапно.

Опис : Ова е DC Мини Метал Опрема Мотор,идеална за правење роботи мала тежина, висока вртежен момент и ниски ВРТЕЖИ во минута со Фина изработка,трајни,не е лесно да се носат Со одличен штанд карактеристики,може да се искачи хилс лесно Можете исто така да лесно да се качи воланот на моторот е излез бунари се Користи за електронски брави, интелигентни автомобили, роботи, камера и така натаму Спецификација : Име : DC Мини Метал Опрема Моторни 1. Номинална Напон : DC 12 V Брзина : 300 ВРТЕЖИ во минута Напон Спектар : DC 6 V~12 V 2. Номинална Напон : DC 12 V Брзина : 100 RPM Напон Спектар : DC6 V~12 V 3. Номинална Напон : DC 6 V Брзина : 300 ВРТЕЖИ во минута Напон Спектар : DC 3 V~9 V Бунари со Дијаметар : 3мм Големина : 3.4x1.2x1cm/1.34x0.47x0.39inch Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 x Мини Опрема Мотор

Детали

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
12V 300 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА, 12V 100 RPM, 6V 300RPM
Употреба:
Автомобил,Електричен Велосипед,Брод
сертификација:
CCC
Излезна Моќност:
како опис
Постојана Струја(A):
како опис
Број На Модел На:
1A40781-12V300
Напон(V):
како опис
Тип:
Опрема Мотор
Вртежен момент:
како опис
Ефикасност:
Други
Употреба:
како опис
Изградба:
Други
Заштита На Функција:
Други
Користат За:
Свеж

Избор на клиенти