.

.

New
DC 6-30V, J809 DC мотор Брзина гувернерот,Контролира Реверзибилна,Слободни shiping

DC 6-30V, J809 DC мотор Брзина гувернерот,Контролира Реверзибилна,Слободни shiping

DEN 9600.00

Стока
Достапно.

5, преоптоварување и краток спој заштита тековната 3А, shorted за не повеќе од 30 секунди ;
PWM пулс ширина модулација опсег : 10 % -95% ;
Производот дистрибуција со позиционер обратен прекинувач, користете оригинални чип, филтер кондензатори користи монолитна кондензатори, коло е стабилен и сигурен
Сите производи мора да се подложи на напон , струја, тест на оптоварување.
PWM профил :
Пулс ширина модулација целосно име : Пулсот Width Modulator, од PWM. На пулс ширина модулација (PWM) затемнување на владата / брзината предност на моќта на енергија може да биде целосно искористена, на висока ефикасност на колото .детали за производот
DC мотор брзина контролер
Работен Опсег : DC6 V-30 V
Максимална излезна моќност : 80 W
Максимална струја 2. Поради своите посебни својства, често се користи како DC коло осветлување dimmer или DC мотор брзина . Ова коло е употребата на пулсот-ширина модулација (PWM) принцип на изработка на моторни контролори.
(2) со користење на пулс ширина модулација (PWM) режим да може да се добие кога товарот на работа полн напон, така што на мотор ќе ви помогне да се надминат својствени на отпор на серпентина напуштање на моторни вртежен момент поголем
. На пример : Кога излез е 50 % од плоштадот бран, пулс-ширина модулација (PWM) коло на енергија потрошена енергија е 50% , или речиси сите на енергија е претворена на оптоварување излезна моќ. Употреба на заеднички отпор buck гувернерот , да се направи оптоварување за да се добие максимална излезна моќност снабдување 50 проценти од напојување мора да обезбеди повеќе од 71% на излезна моќ, кој троши 21% од напонот се откажат преку отпорник и топлина потрошувачката .

Детали

Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Тип:
Микро Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
сертификација:
CE
Commutation:
четка
Бренд Име:
ASLONG
Свеж

Избор на клиенти