.

.

New
10pcs/многу,DC 6-24v,4-160rpm,JGY-370 Црв насочена мотор,менувач DC мотор,Плоштад редуктор мотор,Слободни shiping

10pcs/многу,DC 6-24v,4-160rpm,JGY-370 Црв насочена мотор,менувач DC мотор,Плоштад редуктор мотор,Слободни shiping

DEN 9600.00

Стока
Достапно.

Опис На Производот
Модел : JGY-370
24 V Не-оптоварување брзина во минута се : 101rpm/мин 25rpm/мин 12rpm/мин 6rpm/мин 4rpm/мин
12 V Не-оптоварување брзина во минута се : 160rpm/мин 40rpm/мин 18rpm/мин 10rpm/мин 6rpm/мин 3rpm/мин
6 V Не-оптоварување брзина во минута се : 160rpm/мин 40rpm/мин 18rpm/мин 10rpm/мин 6rpm/мин
Кои три мотори се 6 V 12 V 24 V
Забелешка : ве Молиме забележете фотографиран оптоварување брзина да се олесни на нашите превозот ви Благодариме! Ако нема забелешка не можеме да контакт случаен испорака.

Детали

Бренд Име:
ASLONG
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Постојана Струја(A):
60-250r/мин
Употреба:
Електричен Велосипед,Дома Апаратот
Излезна Моќност:
0.5-1.3 w
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Тип:
Опрема Мотор
Изградба:
Постојан Магнет
сертификација:
CCC,CE
Вртежен момент:
0.3-20 кг.cm
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
1-375r/мин
Commutation:
четка
Напон(V):
6-24v
Број На Модел На:
JGY-370
Свеж

Избор на клиенти