.

.

New
GW31ZY DC 12V 24v Црв Опрема моторни Dual-Вратило двојно вратило Висок вртежен момент ниска брзина Интелигентен робот Smart автомобил vehical Брод модел

GW31ZY DC 12V 24v Црв Опрема моторни Dual-Вратило двојно вратило Висок вртежен момент ниска брзина Интелигентен робот Smart автомобил

DEN 1583.52

Стока
Достапно.

Ние сме повеќето професионални /сигурен производителот/доставувачот на Електричен Мотор и Додатоци во Кина Копното.60 GW31 ZY-D80 80 60 70 1.Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок.
Цврсти /Флексибилни Цевки, Универзален Зглобовите, Мерењето Ремени, Мерењето Pulleys, се Покрене Опрема, Bevel Опрема, Опрема Багажник, Синџир, Sprockets, Оски, Имајќи итн.
Ќе треба да го потврдат на Напон, вртежен момент, Структура, Работа правило.5 Евра за вредност value >150 Евра. Пост Воздух Mail понекогаш ќе биде одложен, pls не остави 1~3 ѕвезди повратни информации. Можете да пребарувате категории.76 инчен Двојно
D окно
(Некои
може да
имаат
Опашка
вратило) Φ8*15 0.00 GW31 ZY-D110 110 83 50 GW31 ZY-D160 160 120 40
Димензија Цртање
Овој тип е минијатурен Црв Менувач DC Мотор, реверзибилна, променлива, авто-заклучување.
Почитувани купувачи,
Важно Политика,
Германски царинската : екстра 6 Евра за value >22 Евра. Оставете ја вашата e-mail , или ние нема да се одговорни за било какви околности не може да се брод.
Шведската царина : екстра 7. Ако сте во Оддалечена Област на DHL/Федекс, ние го задржуваме правото задолжен за Далечински Доплата.
Најевтиниот метод брод во Русија преку Кина Пост Воздух Парцела ( CDEK или ТОНИ, ослободени од царина). Прашања и предлози се ценат. Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент .80 GW31 ZY-D63 63 50 75 1.
2 Менувачот излез вратило и моторни вратило се 90 степен, тоа е широко се користат во разни на случаи за кои е потребна посебна инсталирате големина.
Според овој карактеристики, Црв Опрема Мотори се користат во прозорците и вратите отворање и електрични апарати за домаќинство, Автомобил модел, Брод модел, Робот модел, DIY мотор, Индустрија апликација, куќа апликација, насловна автоматизација , мини крик и други прилики.

Детали

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
12V 8RPM, 12V 14RPM, 12V 24RPM, 12V 35RPM, 12V 63RPM, 12V 100RPM, 12V 158RPM, 24V 7RPM, 24V 15RPM, 24V 27RPM, 24V 37RPM, 24V 50RPM, 24V 80RPM, 24V 110RPM, 24V 160RPM
Употреба:
Фан,Електричен Велосипед,Автомобил,Брод,Дома Апаратот
Изградба:
Постојан Магнет
Commutation:
четка
сертификација:
RoHS,CCC,CE
Напон(V):
DC 12V
Излезна Моќност:
8 W
Постојана Струја(A):
0.80 1.70 1.50 1.80 1.50 1.70 0.40 1.20 0.60 1.00 А
Ефикасност:
ОДНОСНО 2
Вртежен момент:
140 300 200 150 75 50 35 150 300 250 180 70 70 50 40 N*cm
Број На Модел На:
GW31ZY-D
Заштита На Функција:
Капе-доказ
Тип:
Опрема Мотор
Употреба:
широко се користи во машина, DIY
Без Оптоварување Брзина:
12V 8 14 24 35 63 100 158RPM; 24V 7 15 27 37 50 80 110 160 ВРТЕЖИ ВО МИНУТА
Брзината На Вчитување:
12V 6 10.5 19 26.5 50 80 120RPM; 24V 5.5 11 22 30 40 60 83 120RPM
димензија:
118*40*40 мм
Излез Вратило Дијаметар:
8 mm
Нето тежина:
0.39 Kg
Карактеристично:
Двојно излез окно
Опрема Материјали:
Метал
Црв Тркала Материјали:
ПОМ
Црв Материјали:
Cu(Cuprum)
Кутија Материјали:
Цинк легура, zincification
Свеж

Избор на клиенти