.

.

New
MY1016 250W 24V Велосипед E-велосипед со голема брзина мала четка DC мотор

MY1016 250W 24V Велосипед E-велосипед со голема брзина мала четка DC мотор

DEN 907.20

Стока
Достапно.


MY1016 250 W 24 V Велосипед E-велосипед со голема брзина мала четка DC мотор
Тип на производ : Четка DC Мотор ;
Модел : MY1016,
Главната Примена Опсег : Електричен Скутер ;
Моторни Тежина : 1.8 КГ;
Оптоварување Тежина : 80 KG;
Инсталирање на Далечина на Дупки : 42-95mm(вкупно четири дупки);
Мотор Менувач : 11 брзини;
Водење На Ветер : Со 25-35 Километар/Часа;
Погоден Синџир : Мал Синџир
Погоден мотор тип : Електричен Скутер ;
Пакување : 12 PCS
Оригиналот : Жеџијанг во Кина;
Целокупната Димензии :
Моторни Тело со Дијаметар : 101mm; Моторни Тело Максимална : 81.50 мм;
Менувачот дел Максимална : 26.5 мм;
Па Моторни Вкупно висока е околу 108mm.

Детали

Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
2750
сертификација:
CE,CCC
Изградба:
Постојан Магнет
Употреба:
Брод,Home Апарат,Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Вртежен момент:
0.90
Број На Модел На:
MY1016
Commutation:
четка
Постојана Струја(A):
13.4
Излезна Моќност:
250w
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Тип:
висока брзина на мотор
Напон(V):
24v
Свеж

Избор на клиенти