.

.

New
Бесплатен Превозот! 42mm BLDC Моторни 24V 3000rpm 30W Brushless DC Мотор

Бесплатен Превозот! 42mm BLDC Моторни 24V 3000rpm 30W Brushless DC Мотор

DEN 2642.88

Стока
Достапно.

Бесплатен Превозот! BLDC Моторни 24 V 3000rpm 30 W Brushless DC Мотор
На brushless dc мотор се користи главно за Домашниот апарат, Храна и пакување машини, Автомобили, алатки, индустриски авто-контрола, воздушната индустрија и така натаму.
Димензии и спецификација на 24v brushless dc мотор :
Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел. Аргентина : ве Молиме да не информирате вашиот CUIT откако ќе го постави цел. Руската : Тоа е најдобро да имате име на фирмата, или барем ги твоето полно име.

Детали

сертификација:
CE,CCC
Commutation:
Brushless
Постојана Струја(A):
1.8 А
Број На Модел На:
BLDC Моторни 42BLF03030
Тип:
Микро Мотор
Ефикасност:
ИЕ 3
Изградба:
Постојан Магнет
Напон(V):
24V DC
Употреба:
Домашен Уред
Вртежен момент:
0.1 м Н. (14oz-во)
Излезна Моќност:
30 W
Заштита На Функција:
/
Бројот на полови:
8
Врв На Вртежен Момент:
0.3 М Н.
Inductance:
1.6 мз(+-20%)
врв тековната:
5.4 На
Должината На Телото:
49mm
Моторни Големина:
42mm
Прирабница форма:
Плоштад
Фаза број:
3
Брзина(ВРТЕЖИ во минута):
3000RPM
Свеж

Избор на клиенти