.

.

New
hight quanlity coreless dc 3.7 v метал Микро DC-мотор со Црна Пропелер Модел Авион, Мотор со 80mm жица Бесплатен Превозот

hight quanlity coreless dc 3.7 v метал Микро DC-мотор со Црна Пропелер Модел Авион, Мотор со 80mm жица Бесплатен Превозот

DEN 143.52

Стока
Достапно.


hight quanlity coreless dc мотори 3.7 v метал Микро DC-мотор со Црна Пропелер Модел Авион, Мотор со 80mm жица Бесплатен Превозот
големина : 8mm*20mm
ротирање на ветер : 45000rpm
напон : 3.7 v
lenght и дијаметар на оска : 6mm 1mm
жица : 0.5 mm 80mm

Детали

сертификација:
RoHS,CE,CCC
Commutation:
четка
Употреба:
Автомобил,Вентилатор,Електричен Велосипед,Home Апарат,Брод
Напон(V):
3.7 V
Изградба:
Постојан Магнет
Тип:
Микро Мотор
Вртежен момент:
8мм*20mm
Заштита На Функција:
Целосно Ограден
Број На Модел На:
820
Ефикасност:
ОДНОСНО 1
Тип:
Микро Мотор
Свеж

Избор на клиенти