.

.

New
DC12V 4CH RF Безжичниот Далечински Управувач Систем teleswitch 2* предавател +1* приемник на универзална портата далечински управувач /радио приемник

DC12V 4CH RF Безжичниот Далечински Управувач Систем teleswitch 2* предавател +1* приемник на универзална портата далечински управувач

DEN 726.00
DEN 824.64

Стока
Достапно.


· Можете да го вклучите/исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина; безжични RF сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати. Тоа значи ќе научат успешно. Светла блескави, олабавување на прсти, притиснете на далечинскиот управувач, индикатор за светло трепка 2 пати и затворете ги сите копчиња.
· Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови. работна фреквенција : 315/433 MHz може да се изберат, доколку е има се направи работат заедно за да не мора да се грижат за фреквенција. излезна струја : помалку од 3А
8. работна температура : -40'c+80'c
4.
· Оперативен Фреквенција : 315 MHz / 433 MHz
· Безжичен примање на контролорот, со висока доверливост, стабилни перформанси, ниска потрошувачка на енергија карактеристика, скок линија или бирање на код се префрлите кодирање.НОВИ DC12 V 4 CH 4 Channe 10 A RF безжичниот далечински управувач вклучите Системот, 2 X Предавателот + 1 X Приемник,315/433 MHZ
Функција :
· Безжичен контрола, лесно да го инсталирате
· Контрола на Светла, Мотори, Вентилатори, electrically управувана Врати/Брави/Windows/Ролетни/Автомобили или Други Апарати со AC220 V,AC85 V-260 V ИЛИ DC12 V. работен напон : DC12 V
2. Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, што нема да влијаат едни на други.
· Оваа опција може да се запознаат со различни кодирање на далечински контроли (како што се 2262,1527 и др.

Детали

Канал:
4
Број На Модел На:
12V-4ch
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz
Свеж

Избор на клиенти