.

.

New
85V~260V 4CH 11pcc/многу RF Безжичниот Далечински Управувач Реле Switch Security System гаражни врати Портата Електрични Врати & Махагони боја

85V~260V 4CH 11pcc/многу RF Безжичниот Далечински Управувач Реле Switch Security System гаражни врати Портата Електрични Врати

DEN 1980.00
DEN 2250.24

Стока
Достапно.


Clearning : Држете го притиснете учење копчето за за околу 8 секунди,,индикатор од НАДВОР за да ON,потоа притиснете на далечинскиот управувач ,примачот не работат ,тоа значи clearning код успешна.
· По притискање на копчињата на далечинскиот управувач за да емитува сигнал, индикаторот не флеш, 10 секунди подоцна тој се уште се обновува за да, нормално, на, тоа значи студија безуспешно.
· Оперативен Фреквенција : 315 MHz / 433 MHz
· Безжичен примање на контролорот, со висока доверливост, стабилни перформанси, ниска потрошувачка на енергија карактеристика, скок линија или бирање на код се префрлите кодирање.
· Теоретски растојание е 20 100m, кој ќе се користи на отворен терен; без бариери и без никакви пречки.
Пакетот Вклучува :
· 1 x Приемникот : (со капак)
·10 x Предавателот : (со батерија)
.
· Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови.
· Можете да го вклучите/исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина; безжични RF сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати.
За Приемникот :
· Модел Бр.
Функција :
· Безжичен контрола, лесно да го инсталирате
· Контрола на Светла, Мотори, Вентилатори, electrically управувана Врати/Брави/Windows/Ролетни/Автомобили или Други Апарати со AC220 V,AC85 V-260 V ИЛИ DC12 V. Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, тоа нема да влијаат едни на други.

Детали

Канал:
4
Број На Модел На:
220V-4CH
Бренд Име:
ВЕК AOKE
Пакет:
No
Безжична Комуникација:
RF
Употреба:
Универзална
Фреквенција:
315mhz /433mhz
Свеж

Избор на клиенти