.

.

New
Нова Мода Ingrown Пети Ноктите Корекција Алатка Педикир Алатка Нога Нокти Грижа Ingrown помине clippers педикир апаратот клешти алатка

Нова Мода Ingrown Пети Ноктите Корекција Алатка Педикир Алатка Нога Нокти Грижа Ingrown помине clippers педикир апаратот клешти

DEN 191.52

Стока
Достапно.

Отстрани опрема, на ноктот е reshaped, позиција, работи на некои медицински памук под навалена ноктите за да се спречи повторување. Се работи парична казна.
Следно, ставете ја вашата нога во некои топла вода за да се впие за 20 минути додека уредот добива на работа. Ефект непосредно влијание
Употреба : се Користи по повеќе од 20 минути, да омекне на ноктите, а потоа инсталирајте го помине корекција aligner постигна по 20 минути за да се поправи активност колку што е можно да не се да се избегне надворешна компресија помине пред спиење е најдобро да се користи пред секоја употреба со топла вода.Нова Мода Ingrown Пети Ноктите Корекција Алатка Педикир Алатка Нога Нокти Грижа Ingrown помине clippers педикир апаратот клешти алатка
Ingrown пети педикир нога нокти грижа tools датотека за нозете orthotic acronyx ingrowing помине onyxis bunion пенкалата за прсти
Ако некогаш сте имале проблеми со ingrown ноктите, тогаш знаете колку болка тие можат да бидат. Ве молиме да користите некои анти-инфламаторни лекови ако кожата е оштетена. Користете една рака држете средината оратор точка на алатката, извртување на нут да се поправи опрема на ноктот со другата рака .Оваа Ingrown Ноктот Fixer (тоа е доста голем залак) има две prongs плус еден шраф механизам, што е очигледно сите што треба ефикасно да се ублажат болката во помалку од 30 минути.
Пакет Содржина :
1 *Ingrown Помине Fixer
.
Откако ноктите има омекнат, се стегне уредот некои повеќе, а потоа исушете го помине со фен.

Детали

Тип На Објект:
Cuticle Режа
Материјал:
coper
Број На Модел На:
ЈС-Нокти-001
Големина:
25*40
Свеж

Избор на клиенти