.

.

New
guci Jingdezhen керамички покрие лименки антички сино бели порцелански apple за чување на резервоар шеќер лименки чај садови надворешна трговија порцелански

guci Jingdezhen керамички покрие лименки антички сино бели порцелански apple за чување на резервоар шеќер лименки чај садови

DEN 3848.00
DEN 4137.60

Стока
Достапно.

Jingdezhen керамички покрие лименки антички сини и бели порцелански apple за чување на резервоар шеќер лименки чај садови надворешна трговија порцелански 【Име】 антички сини и бели порцелански 【Спецификација】 околу 23 см во дијаметар околу 18 см во дијаметар 【Потекло】 порцелански се Jingdezhen [Занает] Jingdezhen традиционалните занаети рачно изработени

Детали

Тип:
Чување Шишиња И Тегли
Пакување:
1
Употреба:
Храна
Материјал:
Керамички
Функција:
Еко-Пријателски
Мирудии Сад стилови:
маска
Свеж

Избор на клиенти