.

.

New
Handcut Африкански Мрежа француски Нето Чипка Ткаенина Африкански Guipure француска чипка ткаенина. Африкански tulle чипка ткаенина и монистра за свадба.

Handcut Африкански Мрежа француски Нето Чипка Ткаенина Африкански Guipure француска чипка ткаенина. Африкански tulle чипка ткаенина

DEN 2746.00
DEN 4224.00

Стока
Достапно.


Добредојдовте на Nanxuan Уживајќи во Мода!
Вовед :
Guipure Чипка така е наречен како Венецијански Чипка, Bobbin Чипка или Ресни Чипка. Тоа е широка категорија на везови чипка. Тоа е елегантен чипка со густо проткаен модели. Тие изгледаат речиси како вез на corded laces но без никаква видлива подлога нето. Можете да ги видите само embroideries пораби заедно во една убава парче од ткаенина. И понекогаш кабли се направени од конец на различни бои, која додава длабочина и интересни детали на чипка.
Опис На Производот
1. Хемиски чипка ткаенина.
2. Ширина : 51-52".
3. Должина : 5 метри по парче.
4. Африкански Модни Облека за Повод, Свадба, Партијата итн.
5. Бесплатен превозот страна на курирската служба DHL.

Детали

Тип На Производ:
Чипка
Декорација:
Чипка
Функција:
Еко-Пријателски,Гума За Џвакање,Вода Растворливи
Материјал:
100% Полиестер
Техника:
Ткаени
Ширина:
1.2
Број На Модел На:
TS2790
Ткаенина Тип:
tulle чипка
Свеж

Избор на клиенти