.

.

New
10piece Сино Зелена Чипка Везови Закрпи Цвет Чипка Ткаенина Applique Мотив Средување на apliques costura за Занает DIY T1716

10piece Сино Зелена Чипка Везови Закрпи Цвет Чипка Ткаенина Applique Мотив Средување на apliques costura за Занает DIY T1716

DEN 1478.00
DEN 1679.52

Стока
Достапно.


Опис : парична Казна изработка,убава и во деликатес. Одлично за Граничи и Ивица, погоден за облека, embellishments,scrapbooking, торба, капи, итн. Идеален за Шиење, венчаница, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, кукли, лакови за коса,подароци, кеси,свадба, да се облекува, занаети, ремени, капа декорација,итн. Спецификација (приближно) : Материјал : полиестер Големина : Прибл. целосна беа 25,5 cm/8.86" инчи ширина, полн 45см/17.72" инчи должина
Се должи на рачно изработени за шиење,големина може да се разликува од еден до друг околу 0.3~0.5 cm Боја : Б lue со Зелена (Истакна : боја ќе биде малку поинаква, бидејќи на светлината и компјутерски екран) Пакет се Вклучени : 1 X 10 парче закрпи

Детали

Тип На Производ:
Чипка
Декорација:
Чипка
Функција:
Еко-Пријателски,Растворлив Во Вода
Материјал:
100% Полиестер
Техника:
Извезена
Ширина:
full 25.5cm/8.86 inches width
Број На Модел На:
Чипка закрпи T1716
Ткаенина Тип:
Полиестер
боја:
Сина со Зелени
Декорација:
Чипка, везени
Големина:
целосна беа 25,5 cm/8.86 инчи ширина, полн 45см/17.72 инчи должина
Шема:
Цвет
чипка закрпи:
Yes
pacthes Јака :
Yes
да се шие на закрпи:
Yes
извезена закрпи:
Yes
Шиење закрпи:
Yes
Applique Закрпи:
Yes
Свеж

Избор на клиенти