.

.

New
Античкиот SongDynasty порцелански сад,грав Celadon зелена,рачни занаети, сликарство,Украси,собирање &Украс,Бесплатен превозот

Античкиот SongDynasty порцелански сад,грав Celadon зелена,рачни занаети, сликарство,Украси,собирање &Украс,Бесплатен превозот

DEN 5167.00
DEN 6079.20

Стока
Достапно.


Ти се гледа во порцелански сад. Тоа е доста ретка и својот занает резба е многу уникатна. Тоа покажува Кинески античките брилијантна историја, култура и напредни занает одлуки техника. Тоа е, исто така, е симбол на среќа и задоволство. Тоа ќе ви донесе долговечност, среќен, богат и среќа , и тоа може да додадете специјални убава место ако ја ставиме дома. Тоа има многу голема колекција вредност. Понудата со доверба и не пропуштајте ја! Среќно!. Времето ќе почнуваат да се собираат; или страствен колекционер, ова е објект што не сакате да ја пропуштиме. Понудата со доверба !
Наплата Ако има било каков проблем, кога ќе ги добиете вашите производи, ве Молиме контактирајте со нас без да се двоуми во рок од 3 дена.Се разбира, ако не сте задоволни со вашата нарачка, ве Молиме испратете го врати објектот во рок од 14 дена .Ние ќе мило за размена, замена или рефундирање на вашите целосна исплата.

Детали

Големина:
5.5 cm(h)*12.6 cm(D)
Боја:
Зелена
Возраст:
Античкиот
Глазура Тип:
Пигментирани
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти