.

.

New
ВИКТОР VC6234P Дигитални Ласерски не-контакт tachometer фотоелектрически Tachometer

ВИКТОР VC6234P Дигитални Ласерски не-контакт tachometer фотоелектрически Tachometer

DEN 807.00
DEN 868.32

Стока
Достапно.


ВИКТОР VC6234 P Дигитални Ласерски не-контакт tachometer фотоелектрически Tachometer
Модел : VICTOR6234 P
Мерен опсег : 2,5 до 99999 менува бројот на вртежи / мин
На точноста : 0.05% + 1
Резолуција :
Контактирајте со брзина : 0.1 ВРТЕЖИ во минута
Контакт линија брзина : 0.01 m / min
Време база : 4 MHz кварц кристално осцилатор
Дисплеј : 5-малку со позадинско осветлување на LCD
Максимална се прикаже : 40000
Моќност : 4 × 1.5 V AA (UM-3) батерија
Целокупната димензии : 157 × 64 × 31mm
Тежина : околу 200g


Детали

Бренд Име:
Виктор
Број На Модел На:
VCR110
Свеж

Избор на клиенти