.

.

New
АЗ-8911 Преносни Anemometer Дигитални Далечински Фан Протокот на Воздух Метар

АЗ-8911 Преносни Anemometer Дигитални Далечински Фан Протокот на Воздух Метар

DEN 7570.00
DEN 7968.00

Стока
Достапно.

&влажност сензор
- Мерки на воздухот брзина ,температурата, влажноста на воздухот, воздушниот волумен,точка& влажни сијалица температура
- Патент дизајн ротација сензор капа за да се заштити сензори
- Windspeed метрички и кралскиот единици избор
- Темп. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми. Ние само брод да се потврди цел адреси. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Ви благодариме за разбирањето!
1. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). вредност
- Hold функција да се замрзне сегашната читања
- Автоматско исклучување во 15 минути неактивност за да се заштеди енергија
- Спиење и не-режим на спиење избор
- Tripod mountable receptacle
- Светлото функција да се користи во темната област
- Индикатор за слаба батерија
- 8911 дополнителни карактеристики : PC линк, 8 поени просечна брзина
8912 дополнителни карактеристики : PC линк, BTU капацитет пресметка

1.

Детали

Број На Модел На:
AZ8911
Бренд Име:
MasTech
Правец на ветер опсег:
0.6~32M/S
Воздухот темп. опсег:
-20.0~60.0 C
Воздухот темп. резолуција:
0.1 C/ F
Воздухот темп. точноста:
+/-0.6 C
Свеж

Избор на клиенти