.

.

New
Z серијата Карбонски Влакна Автомобил Пред усна Спојлер за BMW E89 E85 Z4 Coupe 2 Вратата 2002 - 2013 Конвертибилна E85 02-08 E89 09-13 Не е

Z серијата Карбонски Влакна Автомобил Пред усна Спојлер за BMW E89 E85 Z4 Coupe 2 Вратата 2002 - 2013 Конвертибилна E85 02-08

DEN 13922.00
DEN 15299.52

Стока
Достапно.

0 L 2996 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2011 За BMW Z4 s Drive35i Конвертибилна 2-Врата 3. l6 ГАС DOHC Turbocharged 2012 За BMW Z4 s Drive28i Конвертибилна 2-Врата 2.0 L 1997 CC 121 Cu.2 L 3246 CC l6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2009 година, За BMW Z4 s Drive30i Конвертибилна 2-Врата 3.0 L 2979 CC 182 Cu.0 si Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2006 Roadster 3.3 s Drivei Конвертибилна 2-Вратата Од 2,5 L 2497 CC 152 Cu.0 јас Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2006 Roadster 3.
2, П : дали Е ова вистинскиот 100% целосна карбонски влакна материјал и сува јаглерод ?
A : нашите производи се навлажни јаглерод,што е 2 слоеви fiberglass, еден слој вистински јаглерод.0 si Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2008 М Roadster Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2008 Roadster 3. имаме строга КК пред секоја пратка .5 si Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2008 Купе 3. l4 ГАС DOHC Turbocharged 2012 За BMW Z4 s Drive35i Конвертибилна 2-Врата 3.Но, ако најдете било каков проблем и штета за дел , ве Молиме, ве молиме контактирајте со нас пред да ја напуштат повратни информации .5 si Конвертибилна 2-Вратата Од 2,5 L 2494 CC 152 Cu. l6 ГАС DOHC Природно Aspirated 2009 година, За BMW Z4 3. За да се избегне боја разлика гребнатини и за време на испорака или инсталација, ние силно препорачуваме да го сликам во вашата локална автомобил измена продавница по инсталацијата. l4 ГАС DOHC Turbocharged 2013 За BMW Z4 s Drive35i Конвертибилна 2-Врата 3.0 L 2979 CC 182 Cu. l4 ГАС DOHC Turbocharged 2013 За BMW Z4 s Drive20i Конвертибилна 2-Врата 3. И ние не обезбеди сликарство услуга.0 L 2979 CC l6 ГАС DOHC Turbocharged 2009 година, За BMW Z4 2.)
8614 Контактирајте не за било какви прашања ,вклучувајќи ја и цената
Fitment
За BMW Z4 E89 Z серијата 02-13
Направи Модел Година се Намали за BMW Z4 2002 2.0 јас Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2004 2.0 јас Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2006 M Купе Купе 2-Вратата за BMW Z4 2006 Купе 3.Ние сме производител кој произведува над илјада модел на делови за автомобили .5 јас Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2003 3.0 јас Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2003 2.3 s Drivei Конвертибилна 2-Врата 3.5 јас Конвертибилна 2-Вратата за BMW Z4 2002 3.

Детали

Бренд Име:
HSPEED KSLINE
Автомобил модел:
за BMW Z4 E89 Z серијата 09-13
Модел Година:
2009,2010,2011,2012,2013
Име На Модел:
TML-XM031
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
184.5cm
Објектот Ширина:
57cm
Објектот Висина:
10cm
Материјал Тип:
Карбонски Влакна
Специјални Функции:
јаглерод предниот браник усна
Објектот Тежина:
2kg
Тип На Објект:
Браници
Свеж

Избор на клиенти