.

.

New
Bluetooth ПОМОШЕН Мини Стерео 3,5 мм Интерфејс Dongle USB Безжичен V4.1 Аудио Музички Приемник Адаптер за IOS Andriod Телефон Таблет КОМПЈУТЕР

Bluetooth ПОМОШЕН Мини Стерео 3,5 мм Интерфејс Dongle USB Безжичен V4.1 Аудио Музички Приемник Адаптер за IOS Andriod Телефон

DEN 140.00
DEN 148.80

Стока
Достапно.


Поврзете го вашиот звучник со нашите уред, веднаш се трансформира во безжична Bluetooth звучници, совршен за автомобил стерео систем. Објектот големина : Прибл. И тоа може да ви помогне со мобилна навигација, имаат гласовни навигација слушнале јасно преку автомобил аудио систем.
Bluetooth музички приемник е специјално дизајниран за автомобил аудио систем.
Поддршка музика пренос и рацете бесплатен повик на функција, без да се префрлате помеѓу музиката и телефонски повици.
Answer : ___________________________ Note :
Пакетот листа не вклучува 3.
Bluetooth име : EC502. Откако спојувањето е успешен, укажуваат на светлината продолжува. Покрај тоа, таа го поддржува hands free телефон функција за безбедно возење автомобил, така што ќе може да одговара на телефонските повици преку автомобил аудио систем, или со слушалка за приватност.5 mm интерфејс
RF фреквентен опсег : 20 - 20 KHz
Напон : DC 5 V
Осетливост : 90d B
Материјал : ABS
Боја : црна или бела (Изборен)
Погоден за Android и за i OS.
Спецификации :
Bluetooth верзија : Bluetooth V4.
Работен опсег до 10 метри, без неуредна кабли.5 mm аудио кабел, за да го направите да работи, треба да се купи еден.
Enhanced data rate, брз и стабилен аудио пренос, пониска потрошувачка на енергија.6 оз
Работата чекор :
Приклучете го уредот во USB интерфејс за снабдување со енергија, а потоа поврзете ги автомобил аудио со аудио кабел за пренос на аудио сигнал, и потоа отворете го Bluetooth-от за мобилен телефон (или други Bluetooth-от аудио уред), и пребарување околните Bluetooth уреди да се најде уредот наречен EC502.

Детали

Тип На Објект:
Bluetooth Сет За Автомобил
Специјални Функции:
Bluetooth Музички Аудио Приемникот
Материјал Тип:
ABS
Бренд Име:
VODOOL
Име На Модел:
Bluetooth Музички Аудио Приемникот
Објектот Големина:
Прибл. 2.4 * 1 * 4.5 cm
Објектот Тежина:
16g
Работен Опсег:
10m (Максимум)
Аудио Излез:
3.5 mm интерфејс
Чувствителност:
90dB
RF фреквентен опсег:
20 - 20KHz
Напон:
DC 5V
Погоден за:
Android и iOS
Карактеристики 1:
bluetooth помошен
Карактеристики 2:
usb bluetooth адаптер за автомобил стерео
Карактеристики 3:
bluetooth автомобил
Карактеристики 4:
bluetooth помошен
Свеж

Избор на клиенти