.

.

New
Линија следниве автомобил linefollow робот DIY колекции РОБОТ DIY

Линија следниве автомобил linefollow робот DIY колекции РОБОТ DIY

DEN 504.00

Стока
Достапно.

Механички дел и собранието може да се состави првиот тркала, воланот е составен од три парчиња на црна акрилна круг таблети, собранието пред некоја заштитна фолија за да се изложуваат, на внатрешноста на тркалото центар дупка расте кружна дупка, во средината на тркалезна плоча дијаметар е релативно мал, страничните тркала парче центар дупка Shiyuan, со две завртка ореви фиксно поставен добро три круг таблети, и црна само прислушување завртки за фиксно на ротирачки вратило на моторот. Конечно, силиконска гума гуми ракав на воланот. страна притисок пистата црна) веднаш контрола од страна на моторни запира ротирачкото, на другата страна на моторни ротациона забрзување, така што на автомобилот измена насока, се врати на правилна насока, целиот процес е затворен циклус контрола затоа, брзи и чувствителни контрола. Answer : ___________________________ Note : Собранието инструкции се на задниот дел од автомобилот следење на airstrip, корисниците исто така може да директна употреба на 1.
Собранието чекори : првиот чекор : колото дел од основните заварување На заварување коло дел е релативно едноставна, заварување секвенца според елементот висина од низок до висок, првите 8 отпор заварување, заварување мора да се користи multimeter за да се потврди дали се точни заварување отпор, поларните компоненти како што се transistors, зелените светла, бидете сигурни да се расчисти electrolytic capacitor поларитетот како референтен елемент ние слика заварување, заварување capacitor кратко е негативна страна на внесување pin PCB печатење на екран сенка, зелена заварување LED забелешка долго pin е позитивен, и заварување време не е премногу долго, или лесно да се лоши заварување, D4 D5 R13 R14 може привремено да не заварување, на интегрирано коло чип може да биде вметната, прелиминарната по завршувањето на заварување ве молиме проверете внимателно да се спречат, да се несовесни.

Детали

Тип:
Блокови
Свеж

Избор на клиенти