.

.

New
12CM*8CM Закрпи Силиконски Гел Лузна Далеку Терапија Рана Лузна Паста Removel царски рез Хипертрофична Keloid Лузна Отстранување

12CM*8CM Закрпи Силиконски Гел Лузна Далеку Терапија Рана Лузна Паста Removel царски рез Хипертрофична Keloid Лузна Отстранување

DEN 506.00
DEN 955.20

Стока
Достапно.

Чување : да се Чува цврсто во собна температура, заштитено од сонце. Карактеристики : Транспарентни, лесно да се набљудуваат на лузна ситуација Добра adhension,краткорочни и долгорочни Не-adherent надворешната мембрана Издржлив и може повторно да се употребуваат Удобно и лесно да се користи Без иритација, ниска чувствителност Индикација : Силиконски Гел е индициран за дополнение третман на hyptrophic лузни на надворешни рани, изгореници, и хипертрофични лузни по операција. Избегнувајте миро на третираната област, како тие може да се меша со ефикасноста на производот. За подобро кожата acclimatisation, да започне со примена на производ за 4 часа на ден во првите два дена, 8 часа дневно во следните два дена и да се зголеми употребата време од два часа дневно.
Ако ви требаат 7. Ако е можно, производот треба да се примени не помалку од 20 часа на ден. Мерки на претпазливост : Миење на лекот два пати на ден со благо не-мрсна сапун решение (бебе сапун е recommeded) и исплакнете со чиста топла вода. Слика детали :
. Имајте на неискористениот дел во оригиналниот пакет и да се чува на суво место. Се применуваат на производот на лузна област како што е авто-adhensive. Упатство за употреба : Отворен кора се спакуваат и да одберам на производот. Намалување или splice на лист според лузна големина. Производи од хартија не треба да се користи за да се исуши на производот.5cm на Правоаголник една, ве молиме се купи за овој линк :
Ако ви треба поголема големина на 8cmx12cm на Правоаголник една, ве молиме се купи за овој линк :
Опис на производот : Силиконски Гел е еден вид на транспарентна, мека, еластична и само-adhensive лист и главно составена од медицинска одделение силиконски.

Детали

Тип:
Прва Помош Колекции
Свеж

Избор на клиенти