.

.

New
прва помош saferlife 8 Канал Дигитални diy Програма ОТВОРИ ОДГОВАРА апаратче за слушање дизајн од страна на корисниците AUDIOGRAM апаратче за Слушање

прва помош saferlife 8 Канал Дигитални diy Програма ОТВОРИ ОДГОВАРА апаратче за слушање дизајн од страна на корисниците AUDIOGRAM

DEN 35424.00

Стока
Достапно.


Професионален дигитални програмабилни слушни помагала;
8 канали,Отворете одговара стил
CE; ФДУ
Гаранција : 2years ;
Дизајн од страна на корисниците AUDIOGRAM
Боја : Beig
Пациентот audiogram примерок
апаратче за слушање опис :
Дигитални Програмабилни, 8 канали
LENX 16
1)Мулти-core Дигитална технологија Bionic
2)Вграден во Audiometer
3)Иновативни Отвори Фитинг
4)"Супер Тивко" Функција
5)i LOG Податоци-сеча
6)16 KHz-пропусен Опсег Крајната Надомест
7)6 Канали & 8 Фреквенција
8)128-бенд Адаптивни Намалување на Шумот(9d B)
9)Трета Генерација Динамични Повратни информации Откажување (DFC)
10) FRONTWAVETM Directionality
11) Hyperfine Автоматско Адаптивни Насочен Микрофон
12)3 Сеќавања
13)Мал во Големина, Силен во Моќта
14)Правец На Бучава Менаџер
15)Меморија Switch Индикатор
16)Индикатор За Слаба Батерија
17) Telecoil на Текст(изборен)
18)се Достапни во : ИТЕ ,HSE, HSE OE, ИКТ,ИКТ OE, КИЦ,КИЦ OE
Фитинг Опсег : ≤65d B ;75d B
Забелешка : Овој слушен апарат е во сива боја, ние нудиме посебна програма во согласност со клиент audiogram извештај.
Со 1pc батеријата 312.
Ова апаратче за слушање, исто така, се достапни во 6 канали, 4 канали, исто визуелна, различни фреквенција на каналот поделба
Најчесто поставувани ПРАШАЊА
Сертификати
Компанијата Информации

Детали

Тип:
Прва Помош Колекции
Свеж

Избор на клиенти