.

.

New
HPPE Анти Намали Безбедносни Ракавици Aramid Влакна Намали Отпорни Работа Ракавица

HPPE Анти Намали Безбедносни Ракавици Aramid Влакна Намали Отпорни Работа Ракавица

DEN 193536.00

Стока
Достапно.


Точка Бр : BGKK101
Материјал :
10 guage Увезени челик завиткани 100% Aramid Влакна предиво лесна плетени анти се намали работата ракавици, EN 388 МАЧКА 2 : 3-5-4-X.
Карактеристики :
Лесна плетени високо отпорни ракавици,обезбедува дополнителна заштита и одлична контрола во влажни или масло conditions.By избирање на различни материјали,сечење на интензитет може да достигне 5 (EN 388 МАЧКА 2 : 3-5-4-X).
Големина : 245mm
Пакување : 12 пара/торба,120 пара/картон
Тежина : 55 грам/пар
Карактеристики :
1,Ракавици направени со Aramid Влакна драматично намалување на загуби-време за намалување на повреди на работното место, што ги прави економичен избор;
2,Високо флексибилност ракавица е удобно да се носат за подобар работник согласност;
3, Aramid Влакна нема да се топи или да се капе низ отворен пламен;
4, Reversibile : ви овозможува да го замени ракавици поединечно за поголема заштеда на трошоци;
5,Целосно да се перат (**хлор.**)
6, MK 388 МАЧКА 2 : 3-5-4-X.
Апликации :
Метал Stampings,Стакло,Остар Остро Објекти

Детали

Класификација:
Работни Ракавици
Број На Модел На:
BGKK071
Бренд Име:
BSPSAFETY
Материјал:
Aramid Влакна & Челик
Материјал:
Увезени челик завиткани Aramid влакна
CE Тест:
EN 388 МАЧКА 2
Големина:
Large(24.5 cm Length,Palm Width
Свеж

Избор на клиенти