.

.

New
Кожа Работа Ракавица 18 инчен Кожа Заварување Ракавици Comfoflex Кафе Кожа Безбедносни Ракавици

Кожа Работа Ракавица 18 инчен Кожа Заварување Ракавици Comfoflex Кафе Кожа Безбедносни Ракавици

DEN 5884.80

Стока
Достапно.


Точка Бр : BGCW2056
Опис :
16 инчен кафе крава сплит кожа заварување ракавица,крило палец за издржливост и удобен handhold,памук поставата за апсорбирање на пот,шиење со Kevlar тема.
Карактеристики :
На Престижниот ракавици се нашите најдобри заварување ракавици за да го датумот. Трајни, отпорни на топлина, флексибилност, и удобно се сите зборови се користи од страна на вистински заварувачи кои веќе treatedthemselves на еден пар. На Престижниот ракавици се дебели, свитливи слој на заштита, што лесно калапи на вашата страна.На hightensile крои штити чини против flameand spatter burnout, и на засилен палецот crotch заштита на палецот за да се носат и солза од материјал ракување.Со овие ракавици, тоа е веќе работа; тоа е награда.
Пакување : 12 пара/торба,72 пара/картон
Големина : 18 инчи (M,L,XL)
Одделение : Делукс (оценка)
Примена :
заварување & сечење

Детали

Класификација:
Заварчик Ракавици
Големина:
16 inch
Бренд Име:
WELDAS
Број На Модел На:
BGCW2056
Материјал:
сплит кравја кожа
Материјал:
Кафе Боја Сплит Cowhide
Sewed Материјал:
FR Aramid Влакна Предиво
Место на Потекло:
Шангај, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти