.

.

New
98mm стоматолошки cad cam пмма за круната мост стоматолошка лабораторија материјали вита 16 боја A3.5 Б1 Б2 Б3 B4 Ц1 C2 C3 C4 D1 D2 Д3 D4

98mm стоматолошки cad cam пмма за круната мост стоматолошка лабораторија материјали вита 16 боја A3.5 Б1 Б2 Б3 B4 Ц1 C2 C3 C4

DEN 6336.00

Стока
Достапно.


98mm стоматолошки cad cam пмма за круната мост стоматолошка лабораторија материјали вита 16 боја
А1 А2 А3 A3.5 Б1 Б2 Б3 B4 Ц1 C2 C3 C4 D1 D2 Д3 D4
Ве молиме наведете сенка што треба,или јас ќе ја испрати по случаен избор за 5pcs.
Цел :
ПММА CAD/CAM дискови се погодни за изработка на привремени коронки и мостови и за проверка на мостот на гипс модел / устата пред конечното Zr O2 мелничката процес. Предност : Тоа им овозможува на мелење на најтенкиот заби круни со дебелина од 0,3 mm; Внатрешните стрес на ПММА е целосно елиминиран,на тој начин значително намалување на деформација при обработка; тоа е essy да мелница и покрај висока точка на топење; Со одличен анти-статички имот,тоа е лесно да се третираат и чисти

Детали

боја:
98x12mm, 98x14mm, 98x16mm, 98x18mm, 98x20mm, 98x22mm
Тип На Објект:
Белење На Заби
Големина:
Moderate
Број На Модел На:
Sironaclear
Состојка:
Чиста Композитни
НЕТО-WT.:
97%
98mm стоматолошки cad cam пмма:
Vhf,Wieland,Роланд,Imes icore итн
A1A2A3.5B1 B2B3B4C1C2C3C4D1D2:
Вита 16 бои
Свеж

Избор на клиенти