.

.

New
Бесплатен превозот 51.8 V BMS 14S BMS PCM користи за 51.8 V литиум јонска батерија пакет 51.8 V 14S 30A BMS / PCM Со рамнотежата функција

Бесплатен превозот 51.8 V BMS 14S BMS PCM користи за 51.8 V литиум јонска батерија пакет 51.8 V 14S 30A BMS / PCM Со рамнотежата

DEN 1140.00
DEN 1200.00

Стока
Достапно.

20
V
8
Во Текот Задолжено За Заштита На Напон
4.8 V 14 S 30 A BMS / PCM, Со рамнотежа функција. • Со функции на заштита од напон, струја откривање, вклучувајќи и над-струја, overvoltage, под-напон и краток спој заштита.0
V
2
Текст Струја На Полнење
10
15
А
3
Излез Празнење На Струја
30
35
А
4
Над-Струја Празнење Заштита
85
100
115
А
5
Тековната Потрошувачка
10
15
25
укр
6
Биланс На Тековна
44
49
54
ма
7
Биланс На Напон
4.0
S
11
Над-Испуштање Заштита Напон
2.8 V BMS, 14 S BMS, што се користи за 51.8 V li-ion батерија систем за управување со.
Бесплатен превозот! 51.2
V
10
Во Текот Задолжено За Заштита На Напон Доцнењето
1. метар
Функција
• Според клиент барање ние може да се развие BMS во различни големини и структури.
Max
Единица
1
Влезниот Напон На Полнење
58.1
V
13
Над-Испуштање Заштита Напон Доцнењето
1.
Електрични Карактеристика (Ta=25 ºC)
Нема.8 V литиум јонска батерија пак, 51.58
V
12
Над-Испуштање Заштита Напон Ослободување
2.3
V
9
Во Текот Задолжено За Заштита На Напон Ослободување
4.
Тест Предмет
Мин.0
S
14
Краток Спој Заштита Ослободување
Отстрани товарот
15
Отпорност
8
15

16
Температурата На Работа
-15
+25
+45
ºC
17
Температура На Чување
-20
+25
+30
ºC
14 S 51.
Нашата компанија има разни видови на литиум јонска батерија додатоци, на пример, BMS, полнач,
Батерија 18650 носителот, никел појас, e-велосипед батеријата случај, ако треба може директно цел, ви Благодарам.

Детали

Номиналниот Капацитет:
за 10-50Ah батеријата
Тежина:
0.1Kg
Напон:
51.8V
Големина:
108*60*11mm
Бренд Име:
ANNBATTERY
Број На Модел На:
14M30A
Примена:
14S 51.8 V li-ion батерија
Тип:
Литиум батерија заштита коло
Текст Струја На Полнење:
30A
Излез Празнење На Струја:
30A
Балансирана Тековна:
40MA
Бројот на клетки во серија:
14S
Номиналниот Напон:
51.8 V
Димензии:
108*60*11mm
Свеж

Избор на клиенти