.

.

New
Lancol Автомобил Батеријата Тестер 12V Дигитални Батеријата Аналитичар МИКРО-468 Мулти Јазици

Lancol Автомобил Батеријата Тестер 12V Дигитални Батеријата Аналитичар МИКРО-468 Мулти Јазици

DEN 3494.40

Стока
Достапно.

Превозот : Пакет ракување трае 2 работен ден во нашиот магацин, па ве молиме да бидете сигурни дека внесувате правилната плаќање и испорака на информации пред да се проверува. Автоматска температурна компензација функција со бран напон тест функција Мулти - јазик на мени на екранот.Бидејќи обидот на нов стандард во батеријата тестери со conductance технологија,Lancol беше воспоставена врз основа на повисок стандард на индустријата барање со јасна бизнис цел да стане лидер во оваа индустрија статус. Спецификации : 1) Напон Мерка Опсег : 6-30 DCV 2) Температура Мерка Опсег : -18°C - +70°C 3) Кабел Должина : 120cm (3 M изборен) 4) Домување Materieal : Киселина-отпорни ABS plasticd Информациите на Компанијата : Lancol е високо-технолошки претпријатие се наоѓа во Chengdu на Западна Кина,се фокусираше на развој на иновативни технологии за батеријата за управување со решенија. Ве молиме не поднесе барање со Aliexpress пред да контактирате со нас, затоа што тоа не е најдобар начин да се реши проблемот и што е потребно повеќе време. Ние ќе направиме се што можеме за да се надополни нашите услуги и да ги задоволи вашите потреби.com/watch?v=Uf Gc L1s EE9 Y Карактеристики : Тест опсег : CCA100-2000, 30-200 Ah Тест резултат : SOH, СПЦ, ЦЦА, IR, Conductance вредност, Почнувајќи & Полнење Систем, итн. За нас : Ние сме професионални E-продавачот, Ние секогаш сме се фокусира на обезбедување чувствувате клиент искуство со квалитетни стоки и услуги. Осум линии со светлото LCD дисплеј и хуман јазик побарано интерфејс. Повратни информации : Ние ќе се потрудиме да се направи сте задоволни.
Предности на производите : Едноставна, безбедна, брза и прецизна екранот на животниот век на батеријата резултатите од тестирањето (на испитот трае околу 3 секунди).

Детали

Бренд Име:
lansl
Напон:
6-30DCV
Име На Модел:
МИКРО-468
Верзија На Софтвер:
МИКРО-468
Материјал Тип:
ABS Plasticd
Објектот Тежина:
220g
Тип На Објект:
Батеријата Тестери
Хардвер Верзија:
ABS Plasticd
Објектот Висина:
19inch
Објектот Должина:
18.3inch
Објектот Ширина:
10inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
моќност:
0-1000A DC/AC
Електронски:
No
Специјални Функции:
кабел
Свеж

Избор на клиенти