.

.

New
Филтер туш вода филтер L720 за бебе бања и нега на кожата со 99% се отстрани хлорот филтер медиуми

Филтер туш вода филтер L720 за бебе бања и нега на кожата со 99% се отстрани хлорот филтер медиуми

DEN 2376.00
DEN 2640.00

Стока
Достапно.

Во текот на оваа реакција, слободен хлор се претвора во бенигни, растворливи во вода, хлорид, кој потоа се врши безопасно преку снабдувањето со вода.
Тројно Филтрација Систем Уникатна комбинација на ПП памук, карбонски влакна и нано deoxidization материјал создава електро-хемиска реакција.
Пет функции на Miniwell L720 Туш филтер Револуционерна CND процесот медиумите ги отстрани над 99% од остатоци хлор Стабилна отстранување перформанси со 50% подолг живот од другите натпревари Лесна инсталација и замена Интелигентни покажува кога филтерот кертриџ Одржување на голем проток на вода, додека задржи одлична филтрација перформанси
Секој детал покажува нашата залага за најдобар квалитет Integrally формирање третман : во Споредба со едноставни материјали до натрупување, нашата напредна технологија надградби извршувањето на филтрација медиумите во голема мера, и ја зголемува апсорпцијата површина со 6 пати повеќе отколку пред тоа. Во меѓувреме, тоа им помага да се избегне вода истекување. Интелигентни индикатор систем : Помош за да ве потсети кога филтерот cartridg Комплетна фузија сврзување техника : Поголема безбедност без лепак Еко-пријателски техника : Еден-време за формирање на техника за порцелан изглед, еко-пријателски и не позлатен. Слично на тоа, некои штетни тешки метали, како што се бакар, олово, жива и други, да се реагира на плоча излезе на среден површината, така се ефективно отстранети од оваа вода за пиење.

Детали

Број На Модел На:
туш филтер L720-H-4
Бренд Име:
miniwell
Функција:
Еко-Пријателски
Тип:
Пет-парче Сет
Материјал:
ABS
Свеж

Избор на клиенти