.

.

New
Корејски Традиционална Свадба Hanbok за Жените Палата корејски Hanbok Фустан Етничко Малцинство Танц Ccostume Oriantal Облека Облека 9

Корејски Традиционална Свадба Hanbok за Жените Палата корејски Hanbok Фустан Етничко Малцинство Танц Ccostume Oriantal Облека

DEN 3278.00
DEN 5750.40

Стока
Достапно.


Корејски Традиционална Свадба Hanbok за Жените Палата корејски Hanbok Фустан Етничко Малцинство Танц Ccostume Oriantal Облека Облека 9
Забелешка : вклучува Блузи + Здолниште
Топло Prompt
Ако сте итно да се користи на облека и треба да превозот итна ,
Ве молиме испратете порака и да го оставите порака за нас ,
За да се потврди е облека пристигне во вас рака на време
Ако не го направите тоа ние не презема никаква одговорност
За било какви прашања, не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро и да го реши проблемот!!!
Големина на Табела(Азија Големина) Обединете (cm)
Големина(cm)/ Етикетата
S
Бистата е 78-84 cm, одговараат за висина 150-155 cm
М
Бистата е 80-88 cm, одговараат за висина 155-158 cm
L
Бистата е 88-100 cm, одговараат за висина 158-165 cm
XL
Бистата е 100-110 cm, одговараат за висина 165-170 cm
Answer : ___________________________ Note :
Одделение : 1 cm =0.39 инчи,На пример : 10cm*0.39=3.9 инчен
Ознака Големина е Азија големина, ве молиме да ги однесете на вашиот сопствен мерења за избор на правото големина
Како различни мерни методи, Pls Прифати Грешка approximately2-3cm

Детали

Големина:
S, M, L, XL
Тип На Објект:
Азија & Пацифик Островите Облека
Посебни Употреба:
Традиционална Облека
Пол:
Жените
Материјал:
Ацетат
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Бренд Име:
Daxico
Тип:
Традиционалните Корејски Облека
Број На Модел На:
HMW89390
Објектот:
жените корејски hanbok
боја:
5 боја
Ткаенини:
Памук
Големина:
S,M,L,XL
Стил:
Hanbok
Пол:
Женски/Жени
Погоден за век:
Возрасни
Свеж

Избор на клиенти