.

.

New
корејски носиите Традиционалните корејски Hanbok жените Палата Традиционалните корејски Жени hanbok Dae Jang Geum Танц Костим

корејски носиите Традиционалните корејски Hanbok жените Палата Традиционалните корејски Жени hanbok Dae Jang Geum Танц Костим

DEN 1560.00

Стока
Достапно.


Главните материјали : chiffon ткаенина надградба. добра текстура. силно чувство на паѓање.
xxs,xs,s,слободен за малку девојки
M,L,XL за жени
Големина Биста Должина Висина
XXS 70cm 80см 110 да 120cm
XS 74 89 120 до 130
S 78 98 130 до 140
една големина 82 107 140 150
М 88 113 155 да 172
L 100 115 155 да 172
XL 112 117 155 да 172
Ве молиме кажете за вашата висина, тежина, рамо, полн биста ако сакате сопствени направени hanbok.

Детали

Големина:
XXS, XS, S, M, L, XL, One Size
Тип На Објект:
Азија & Пацифик Островите Облека
Посебни Употреба:
Традиционална Облека
Тип:
Традиционалните Корејски Облека
Пол:
Жените
Материјал:
Свила,Rayon
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Број На Модел На:
Традиционална Облека
Свеж

Избор на клиенти