.

.

New
Cawanerl 55W Автомобил HID Xenon Комплет AC Сијалица Canbus Баласт 3000K-8000K Автомобил Светла Висока Зрак За Ауди Allroad Quattro 2003-2005

Cawanerl 55W Автомобил HID Xenon Комплет AC Сијалица Canbus Баласт 3000K-8000K Автомобил Светла Висока Зрак За Ауди Allroad Quattro

DEN 2682.00
DEN 4396.32

Стока
Достапно.

Ниско Потрошувачка на Енергија : КРИЕШЕ светилка(55 W) може да го спаси половина на електрична енергија во споредба со нормален халоген светилка (65 W-100 W).Светлина ефикасност >99. Дури и подолго од другите производи на пазарот. започнете напон : 23 KV -Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисока, на lumens е помал.) -Индустриски квалитетен водоотпорен и shockproof -Апликација : Автомобил Светла Висока Зрачна Боја температура(како на слика покажаа) : 3000 K - Златно Жолта 4300 K - Топло Бела 6000 K - Бела 8000 K - Светло Сина боја / Бела Сина На ксенон светлина комплет вклучува : 2 x 55 W AC Canbus(анти грешка) Придушници 2 x 55 W AC HID Xenon Светилки 1 x Мало кутија ( како на слика покажаа ) Зошто ќе треба да се купи Canbus(Анти грешка) баласт ? Canbus баласт, исто така, повика анти грешка баласт, кои имаат EMC функција.2 Една +/- 5% -Работен напон : AC 9-16 V -Макс. -Излезен Напон : 85 V. -Работна Ефикасност : >90%. Кога ние го замени xenon светлина,canbus баласт може да се задржи во согласност со оригиналниот протокол на автомобил,па светлина нема да се меша својствени на опрема на возилото. -Висок Светлосен Ефект : Со истиот watts, се КРИЕШЕ светилка е три пати полесна од халоген светилка. Па можете да се чувствуваат слободни да се купуваат и користат нашите hid xenon светилки за сите автомобили. -Quick Start : 60% прозрачна флукс во рок од 1-3s, 80% во рок од 4-10-ти,100% во рок од 1minute. Нашите canbus (за грешка) баласт карактеристики : -Тип : Canbus (за грешка) баласт AC -Материјал : Алуминиум-Излезна Моќ : 55 W.

Детали

Температура На Боја:
3000K Златна Жолта, 4300K Топло Бела, 6000K Белата, 8000K Светло Сина
Wattage:
55W
Име На Модел:
H8 H9 H11
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CC
Објектот Тежина:
1kg
Audi Модел:
Allroad Quattro
Специјални Функции:
Водоотпорен,Shockproof,Висока Lumens,Нема Грешка
Allroad Quattro-Година:
2003,2005,2004
Бренд Име:
cawanerl
Тип На Објект:
Светлата Собрание
За Возило Брендови/Модел:
Audi
Материјал Тип:
Алуминиум + пластика
Објектот Дијаметар:
3inch
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Сијалица:
H8 H9 H11
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Автомобил модел:
За Ауди Allroad Quattro 2003-2005
Тип На Објект:
Фарови
Напон:
12V
Година:
2003-2005
Lumens:
3600lm
Свеж

Избор на клиенти