.

.

New
Cawanerl 55W Автомобил Canbus HID Xenon Комплет AC Сијалица Баласт 3000K 4300K 6000K 8000K Автомобил Светла Ниска Зрак За Volvo XC90 2003-2013

Cawanerl 55W Автомобил Canbus HID Xenon Комплет AC Сијалица Баласт 3000K 4300K 6000K 8000K Автомобил Светла Ниска Зрак За Volvo

DEN 2652.00
DEN 4348.32

Стока
Достапно.

2 Една +/- 5% -Работен напон : AC 9-16 V -Макс. -Излез на Отворено Коло Заштита : Start-up континуирано, напојување работи постојано.55 W Canbus AC Xenon Комплет За Volvo XC90 2003-2013 HID XENON ПОЛНЕЊЕ Функција : -Сила : 55 W -Работен напон : 9-16 V AC -Работна Температура : -40~150 степен.) -Ултра долго траење : Над 5000 часа -Работна Температура : -40~150 степен.Светлина ефикасност >99. -Ефикасност : повеќе од 99. Нашите hid xenon светилки имаат повеќето стандардни цевка притисок, никогаш не треперење се должи на помалку од xenon цевка притисок.5 А-Текст Низок Напон Заштита : 7. -Температура на бојата стандард : Цевка притисок се ограничени на 68 V-102 V (меѓународниот обем на највисок стандард),што може да се направи боја температура на повеќето стандардни. Квалитет, сигурност, ниското ниво на поправка стапка. -Lumens : 3600lm~4500lm (На Lumens е поврзана со температура на бојата, боја температура е повисока, на lumens е помал. -Висок Светлосен Ефект : Со истиот watts, се КРИЕШЕ светилка е три пати полесна од халоген светилка. Па можете да се чувствуваат слободни да се купуваат и користат нашите hid xenon светилки за сите автомобили. -Работен напон : AC 9-16 V -Текст start на струјата : 6. -Излезен Напон : 85 V. -Текст Висок Напон Заштита : 16. -Фрекфенција : 250±10%HZ. Нашите canbus (за грешка) баласт карактеристики : -Тип : Canbus (за грешка) баласт AC -Материјал : Алуминиум-Излезна Моќ : 55 W. -Работна Ефикасност : >90%. Ниско Потрошувачка на Енергија : КРИЕШЕ светилка(55 W) може да го спаси половина на електрична енергија во споредба со нормален халоген светилка (65 W-100 W).

Детали

Температура На Боја:
3000K Златна Жолта, 4300K Топло Бела, 6000K Белата, 8000K Светло Сина
Wattage:
55W
XC90-Година:
2011,2007,2010,2003,2004,2012,2013,2009,2006,2008,2005
Име На Модел:
H8 H9 H11
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CC
Објектот Тежина:
1kg
Volvo Модел:
XC90
За Возило Брендови/Модел:
Volvo
Специјални Функции:
Водоотпорен,Shockproof,Висока Lumens,Нема Грешка
Бренд Име:
cawanerl
Тип На Објект:
Светлата Собрание
Материјал Тип:
Алуминиум + пластика
Објектот Дијаметар:
3inch
Извор На Светлина:
Ксенон
Тип На Објект:
Фарови
Напон:
12V
Година:
2003-2013
Автомобил модел:
За Volvo XC90 2003-2013
Ксенон Светлина Тип:
Еден Xenon Светлина
Тип На Сијалица:
H8 H9 H11
Lumens:
3600lm
Свеж

Избор на клиенти